Skip to main content
SAIL BREAK

Mezun Oyunları Tamamlandı!

Vira Yatçılık / Delphia Yachts Sailing Academy tarafından, santralistanbul ViraKayıkhane’de 6 Haziran’da; İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği (Bilgim), İTÜ Mezunları Derneği (İTÜ MD) ve İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği (Odtümist) için düzenlenen Mezun Oyunları Yelken Yarışları Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin birinciliği ile sona erdi.

Vira Yatçılık’ın “kısa parkur, izleyici ve anlatıcı” konsepti ile düzenlenen etkinlik; yarışçılara olduğu kadar izleyicilere de keyifli ve tarifsiz anılar kazandırdı.

Yarışlar
Zaman zaman orta kuvvetin üzerine çıkan kuzeyli ve keyifli rüzgar; 100 metrelik kısa parkuru iyicene canlandırdı. Kıyıdan da izleticiler tarafından rahatlık takip edilen yarışları; Bilgi Mezun ekibi tecrübesiyle birinci tamamlayarak Mezun Oyunları Yelken Yarışları’nda şampiyonluğa ulaştı.

Vira Yatçılık’ın “kısa parkur, izleyici ve anlatıcı” konsepti ile düzenlenen yarışlardaki ana amaç; rekabetçi ve heyecanın tüm izleyicilere aktarıldığı yarışlara imza atmaktır.
İstanbul Bilgi üniversitesi Genel Sekreteri Sn. Ali Sırrı Sile başta olmak üzere tüm Bilgi üniversitesi çalışanlarına destekleri için, Bilgi üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Doğuşcan Oto’ya bizlere güveni için,  Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sn. Serhat Belli ve Merkez Hakem Kurulu üyesi Sn. Selmin Toysal’a sonsuz destekleri için, Baş Hakem Sedat çağırga başta olmak üzere tüm hakemlerimize kusursuz bir yarış yönettikleri için teşekkür ederiz. Ayrıca sunucumuz Boğaçhan Karatepe ve tüm Vira Yatçılık Ailesi’ne teşekkürü bir borç biliriz. Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere..

“Yelken taraftarları” ve özel anlatıcı

Santralistanbul ViraKayıkhane’nin hemen kıyısındaki kısa parkur ve yapısı gereği tüm alanlarından parkurun takip edilebildiği ViraKayıkhane; izlenmesi oldukça keyifli bir etkinliği ortaya çıkardı. Alışılagelmiş yelken yarışları; denizde neredeyse sadece yarışçılar tarafından izlenebilir.  Vira’nın “kısa parkur, izleyici ve anlatıcı” konsepti ile yarış bir stadyumda olduğu gibi izleyicilerin önünde, kameraların hemen karşısında gerçekleşti. Yelkenin tüm keyfi, yelkencilerin hırsı tüm izleyiciler tarafından rahatlıkla izlenebildi.

Yelken yarışları özellikle kuralları tam olarak bilmeyenler için oldukça karmaşık gelebilir. Yarışı yakından izlemek bile o heyecanı yaşamaya yetmeyecektir. Farkındalık yaratabilmek için yelkene ve yelkenciliğe uzak olanların da anlayabileceği ve anı yaşayabileceği bir üslupta tüm etkinlik özel bir ses sistemi ile izleyicilere hatta o anda yarışan ekiplere dahi anlatıldı.

Teşekkürler

​İstanbul Bilgi üniversitesi Genel Sekreteri Sn. Ali Sırrı Sile başta olmak üzere tüm Bilgi üniversitesi çalışanlarına destekleri için, Bilgi üniversitesi Mezunları Derneği Başkanı Doğuşcan Oto’ya bizlere güveni için,  Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sn. Serhat Belli ve Merkez Hakem Kurulu üyesi Sn. Selmin Toysal’a sonsuz destekleri için, Baş Hakem Sedat çağırga başta olmak üzere tüm hakemlerimize kusursuz bir yarış yönettikleri için teşekkür ederiz. Ayrıca sunucumuz Boğaçhan Karatepe ve tüm Vira Yatçılık Ailesi’ne teşekkürü bir borç biliriz. Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere..​

https://www.youtube.com/watch?v=NWLm_m3y6qM

Leave a Reply