GÖCEK - SIKÇA SORULAN SORULAR

GENEL

SAIL BREAK Nedir ?

Dünyanın en iyi lokasyonlarındaki eşsiz koylarda gün boyu yelken, her akşam yatlarda veya sahillerde düzenlenen “After Sail Party”ler…

İster profesyonel yelkenci ol, ister hayatında hiç tekneye bile binmemiş biri… Herkes katılabilir.

Yat filomuz, özel etkinliklerimiz ve partilerimiz seni bekliyor!

Resmi olarak; SAIL BREAK, Vira Yatçılık’ın organize ettiği yelkenli yat gezilerine verilen genel isimdir.

Bizim için ise; sevdiğimiz işi, sevdiğimiz insanlarla yapmanın en keyifli yolu. İsim babası; Yıldız Yelken’in eski başkanlarından Oğuz Kalaycıoğlu’dur.

Amacımız; sizi olağan hayatınızdan “yelkenle uzaklaştırmak”.

Bunun için “yelken ile eğlenceyi bir araya getirip, ne yelkenden ne de eğlenceden ödün veriyoruz” denebilir… ☺

Neden Biz ?

Tecrübeli olduğu kadar eğlenceli bir ekip, 2009’dan beri kusursuz etkinliklerle mutluluğunuz için çabalıyor. ☺

Neler Yaptık ?

2009’dan beri; Göcek, Marmaris,Yunan Adaları, Ibiza, Mallorca çıkışlı yelken festivalleri düzenliyoruz. Geçmiş etkinliklerden fotoğrafları ve videoları “Medya” sayfasından  inceleyebilirsiniz.

Biz Kimiz ?

Lütfen Biz Kimiz sayfamızı inceleyin  ☺

İÇERİK / KONSEPT

NELER YAŞAYACAKSIN?

Daha önce hiç yelkenli bir yatta zaman geçirmemiş potansiyel katılımcılara konsepti kısaca anlatmaya çalışalım;
“bir tatil düşünün ki; odanız denizin üzerinde, balkonunuz dünyanın en güzel koylarına açılıyor.. Denize uzaktan bakmak yerine onun üzerinde hatta içerisindesin. Bir gün bir çam ormanının denizle buluştuğunoktadasın, diğer gün ise dünyanın sayılı partilerinden birine bir yatla katılmışsın. Gün içinde yelken yapıyorsun,rüzgara boyun eğmeyi ama aynı zamanda onu kontrol etmeyiöğreniyorsun… Ve tüm bunları; sizin gibi düşünen, sizinle ortak keyifleri yaşayan yüzlerce insanla paylaşıyorsun.
desek sizin için yeterli olur mu?

BİR GÜNÜMÜZ NASIL GEÇECEK?

Her ne kadar her güne özel bir program yapılsa da; genel bir günü canlandıralım; akşamki etkinliğin bitiş süresine göre sabah 10.00 gibi ekiplerin çoğu uyanmış oluyor. Bir koyda demirliysek teknelerin pek çoğu kahvaltılarını yapıyorlar. Eğer bir marina veya mekana bağlıysak kahvaltınızı kıyıdaki cafe veya restauranta da yapabiliyorsunuz.

Ekipler hazırlıklarını tamamladıktan sonra farklı bir koya doğru seyre başlıyoruz. Seyir sırasında bir şeyler yiyebiliyor veya uzanabiliyorsunuz. İsteyenler bu esnada yelkene ağırlık verebiliyor. Eğitim almak isteyenler  de profesyonel eğitmenler eşliğinde keyifle yelken yapıyor…

Birkaç saat sonra farklı bir koydasınız! Bazı ekipler yemek yerken bazıları yüzmeyi tercih ediyor. İsteyen ekipler karaya çıkarak yeni yerler keşfediyor. Öğleden sonra geleneksel “After Sail Party” ya sahilde ya da yatlarda başlıyor!

Keyif ve eğlenceyle geçen 1-2 saat sonra bazı ekipler karadaki etkinliklere yönlenirken diğerleri teknelerinde kalmayı ve eğlenceye teknelerde devam etmeyi tercih ediyorlar.

Ardından tekrar yelken seyri başlıyor! Tüm filo geceleyeceğimiz koya doğru harekete geçiyor. Keyifli bir yelken seyri sonrası ya teknede ya da bağlı olduğumuz koyun restaurantında harika bir manzara eşliğinde eşsiz akşam yemeği ile program devam ediyor.

Yemek sonrası party ve eğlenceler tabiki devam ediyor. Çeşitli yarışmalar, güzel müzik, DJ performanları sizi bekliyor…

FİLO / YATLAR

SAIL BREAK Etkinlikleri’nde en prestijli ve konforlu yatları kullanıyoruz. Filomuz 36 ft.’ten 54 ft’e kadar 3 – 5 kabinli çeşitli boylarda yatlardan oluşmaktadır.

Filoda ki yatları öğrenmek için bize ulaşın

TEKNEYİ KİM KULLANIYOR?

“Özel Yat Kiralama” sisteminde; yelken tecrübeniz varsa siz de kaptan olabilirsiniz, eğer tecrübeniz yoksa veya sadece tatil yapmak istiyorsanız biz size kaptan tahsis edebiliriz.. “Kabin Kiralama / Bireysel Katılım” sisteminde ise teknenizde zaten profesyonel bir kaptan görev alıyor olacak.

ETKİNLİK SÜRESİNCE KARAYA ÇIKABİLİYOR MUYUZ?

SAIL BREAK etkinliklerinde gün aşırı  marinada veya bir restaurantın açığında konaklama diğer günlerde ise dünyca ünlü koylarda tüm yatlar birbirine bağlı aborda bir şekilde gecelenmektedir. Dolayısıyla her akşam karaya çıkabilirsiniz.Ekipler hazırlıklarını tamamladıktan sonra farklı bir koya doğru seyre başlıyoruz. Seyir sırasında bir şeyler yiyebiliyor veya uzanabiliyorsunuz. İsteyenler bu esnada yelkene ağırlık verebiliyor. Eğitim almak isteyenler  de profesyonel eğitmenler eşliğinde keyifle yelken yapıyor…Birkaç saat sonra farklı bir koydasınız! Bazı ekipler yemek yerken bazıları yüzmeyi tercih ediyor. İsteyen ekipler karaya çıkarak yeni yerler keşfediyor. Öğleden sonra geleneksel “After Sail Party” ya sahilde ya da yatlarda başlıyor!Keyif ve eğlenceyle geçen 1-2 saat sonra bazı ekipler karadaki etkinliklere yönlenirken diğerleri teknelerinde kalmayı ve eğlenceye teknelerde devam etmeyi tercih ediyorlar.Ardından tekrar yelken seyri başlıyor! Tüm filo geceleyeceğimiz koya doğru harekete geçiyor. Keyifli bir yelken seyri sonrası ya teknede ya da bağlı olduğumuz koyun restaurantında harika bir manzara eşliğinde eşsiz akşam yemeği ile program devam ediyor.Yemek sonrası party ve eğlenceler tabiki devam ediyor. Çeşitli yarışmalar, güzel müzik, DJ performanları sizi bekliyor…

DUŞ VE TUVALET KULLANIMI NASIL OLACAK?

Filodaki her yatta bir veya birden fazla banyo-tuvalet bulunmaktadır. Bazı kabinlerin ise özel banyosu mevcuttur. Etkinlik süresince yattaki duş ve tuvaletleri kullanabilirsiniz. Bunun haricinde; geceleme yaptığımız koylardaki restaurantlarda da duş/tuvalet imkanı bulunmaktadır

KATILIM

YELKEN BİLMİYORUM SORUN OLUR MU?

Kesinlikle sorun olmaz! Yelken tecrübesi olmayanlar merak etmesin; yelken tecrübesi aranmıyor! Katılımcıların da en az yarısı hiç yelken yapmamış oluyor! etkinliklerimize kaptanlı veya kaptansız olarak katılabilirsiniz. Kiraladığınız yatımıza bir kaptan tahsis edebiliriz ve o kaptan -eğer isterseniz- etkinlik boyunca size yelkenin ve denizciliğin esaslarını öğretebilir. Tabi eğer siz isterseniz.. Dilerseniz sadece tatilin keyfini de çıkartabilirsiniz.

*Etkinliğe katılmadan önce “biraz yelken tecrübem olsa iyi olur” derseniz Vira Yatçılık / Delphia Yachts SAILING ACADEMY’nin eğitim programlarına da katılabilirsiniz.

KENDİM KAPTAN OLABİLİR MİYİM?

Elbette olabilirsiniz! Sadece güvenlik sebebiyle bilgi ve tecrübeniz Vira Yatçılık / Delphia Yachts Sailing Academy Eğitim Koordinatörlüğü tarafından onaylanmalı ve en az Amatör Denizci Belgesi sahibi olmalısınız.

KİMSEYİ TANIMIYORUM. NASIL KATILABİLİRİM?

Aslında tanımanıza da gerek yok

Ortak keyifleri yaşayan pek çok insanla beraber olacaksınız! Diğer katılımcıların da yarısından fazlası tek kişi ve kimseyi tanımıyor.

 

İki katılım şekli var. Birincisi “yat kiralama”. Arkadaş grupları, firmalar, üniversiteler veya aileler için uygun.

 

Diğeri sizi ilgilendiriyor 🙂 “Kabin kiralama” yönteminde iki kişilik kabini kiralayabileceğiniz gibi biz de sizi bir kabine yerleştirebiliriz.

NE ZAMAN VE NEREDE BAŞLAYACAK?

Etkinlik başlangıç bitiş noktası Fethiye’de olacak, gün ve saat 2020 tarihleri belirlendiğinde açıklanacak…

ETKİNLİK NE ZAMAN VE NEREDE BİTECEK?

Etkinlik başlangıç bitiş noktası Fethiye’de olacak, gün ve saat 2020 tarihleri belirlendiğinde açıklanacak…

NASIL REZERVASYON YAPACAĞIM?

Öncelikle zaman kaybetmeden ön kayıt formu doldurmanızı öneriyoruz. Duyuru ve kayıt dönemleri oldukça kısa sürüyor ve çok kısa bir sürede kontenjan doluyor. Rezervasyon için; yat kiralama sisteminde toplam bedelin %30’unu, bireysel katılım / kabin kiralama sisteminde ise toplam bedelin %50’sini yetkili kişi veya hesaba ulaştırmanız gerekiyor. Ardından katılım sözleşmesini imzalayacaksınız. Bu işlem tamamlandıktan sonra rezervasyonunuz tamamlanmış olacak.

KAPTANIMI SEÇEBİLİR MİYİM?

Kabin Kiralama sisteminde veya bizden kaptan talep edildiğinde kaptanı seçmek maalesef mümkün değil ama tüm kaptanlarımızın muhteşem bir tatil geçirmenizi sağlayabileceğinden şüpheniz olmasın.

7-11 KİŞİ YERİNE SADECE BİR ARKADAŞIM VEYA EŞİMLE/SEVGİLİMLE YAT KAPATSAM?

Olur, bu durumda “Kabin Kiralama / Bireysel Katılım” yerine “Özel Yat Kiralama”yı tercih etmelisiniz. İhtiyaç duyuyorsanız size kaptan ve hostes de tahsis edebiliriz.

KENDİ ARKADAŞLARIMLA GELEBİLİR MİYİM?

Elbette gelebilirsiniz. Kendi arkadaşlarınızla özel bir yat kiralayabileceğiniz gibi,  daha düşük maliyetli olabilmesi için veya bir yatı doldurabilecek sayıya ulaşamazsanız “Bireysel Katılım / Kabin Kiralama”yı seçerek arkadaşlarınızla bir yata da dahil olabilirsiniz.

EK MASRAFLAR / PAKETLER

EK MASRAFLAR NELER?

“SAIL BREAK” etkinliklerine katılım ücreti ödendikten sonra her rota ve etkinlik için –az da olsa- farklı ek masraflar çıkartabilir. Organizasyon; Kabin Kiralama ve Özel Yat Kiralama olarak temelde 2’ye ayrılmaktadır. Ek masraflar da elbette seçtiğiniz katılım şekline göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bireysel Katılım sistemi ile oluşturulan bir yatta ki olası ek masraflar şöyle sıralanabilir;

  • Fethiye’ye ulaşım bedeli.
  • Yiyecek Paketi (Opsiyoneldir, ayrıntıları aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir.) Paket satın alınmaması durumunda katılımcılar ya kendileri teknelerde yemek hazırlayabilir ya da kıyıdaki restaurantları kullanabilirler.
  • Teknede oluşabilecek hasarlar. Uyarılmanıza rağmen bir hatanız veya önemsemeden neden olduğunuz bir hasar tedarikçi firma tarafından size faturalandırılabilir. Bu tür durumlar pek yaşanmasa da bozulan veya kırılan ürüne/parçaya göre maliyetler değişmektedir.

YİYECEK PAKETİ

Yiyecek Paketi (650 TL)

Ekstra 2 akşam yemeği, 3 kahvaltı, 4 öğlen yemeği paketi ve tekne ihtiyaç paketi

Yiyecek Paketi’ne neler dahil?
Akşam yemekleri: Başlangıçlar, ara sıcaklar, ana yemek ve alkollü-alkolsüz* içecekler.
Kahvaltılar: Serpme kahvaltılıklar, menemen veya sahanda yumurta, çay ve kahve.
Öğle yemeği paketi: Sandviçler, atıştırmalıklar, meşrubat ve bira.
İhtiyaç paketi: İçme suyu, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, temizlik malzemeleri, vb.

*4 kişiye 1 70’lik rakı veya 2 kadeh şarap veya 2 bira veya 2 meşrubat.
**İlk gün briefing sırasında sunulacak kahvaltı ve ilk akşam yemeği katılım bedeline dahildir.