SAIL BREAK – Mallorca & Ibiza’13

SAIL BREAK Ibiza – Mallorca 2013 Tamamlandı!

Vira Yatçılık Ibiza – Mallorca yelken gezisi tamamlandı. 5-14 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen  etkinlik; rotası, eğlenceleri ve önemli yelken tecrübeleri ile keyifle son buldu.

Ekiplerin Barselona uçusu ile başlayan etkinlik, güzel bir Barselona akşamı ardından konaklama sonrasında Mallorca uçusu ile devam etti.

6 Temmuz günü teknelerine yerleşen ekipler ilk gece Marina Naviera Balear’da konakladı. 7 Temmuz Pazar günü kahvaltı ardından seyre başlayan ekipler Mallorca’nın kuzey batısında yer alan Peguera / Cala Fornells’e demirleyip, birbirlerinin üzerine aborda olarak geceledi.

Pazartesi günü gün doğumuyla seyre başlayan ekipler öğleden sonra Ibiza’ya ulaştı. Keyifli bir seyrin ardından Cala Llonga’ya varan ekipler geceyi de burada geçirdi. Salı günü Ibiza’nın merkezinde yer alan Marina Ibiza Magna’ya geçen ekipler gün boyunca Ibiza’da zaman geçirdi ve gece keyifli etkinliklere katıldı.

8 Temmuz Çarşamba günü Beach Club’ları ile ünlü Playa d'en Bossa’ya teknelerle geçen ekipler ardından Ibiza’nın kuzey doğusunda yer alan Cala Boix’a keyifli bir yelken seyri gerçekleştirdi. Kısa bir yüzme molasından sonra gecelemek için ekipler tekrar Cala Llonga’ya yöneldi.

Her hafta Kalamış Vira Yatçılık İskelesi’nde gerçekleştirilen Happy Hour etkinliğimiz ise bu sefer Cala Llonga plajında gerçekleştirildi. Perşembe günü ise serbest gün olarak kullanıldı ve bazı ekipler Cala Llonga’da kalmayı tercih ederken diğerleri Ibiza’nın çeşitli bölgelerine giderek geziye devam ettiler. Eğlenceden dönen ekiplerin de katılımıyla beraber; 12 Temmuz gece 02.00’da seyre başlayan ekipler öğlen Mallorca’ya ulaştı. Kısa bir yüzme molası ardından ekipler seyre başladıkları nokta olan Marina Naviera Balear’da tekneleri teslim ettiler.

Aynı akşam Barselona’ya uçan ekipler 2 günlük kısa ama keyifli Barselona turundan sonra geziyi tamamladılar.