IBIZA - Sıkça Sorulan Sorular

GENEL

Dünyanın en iyi lokasyonlarındaki eşsiz koylarda gün boyu yelken, her akşam yatlarda veya sahillerde düzenlenen “After Sail Party”ler…

İster profesyonel yelkenci ol, ister hayatında hiç tekneye bile binmemiş biri… Herkes katılabilir.

Yat filomuz, özel etkinliklerimiz ve partilerimiz seni bekliyor!

Resmi olarak; SAIL BREAK, Vira Yatçılık’ın organize ettiği yelkenli yat gezilerine verilen genel isimdir.

Bizim için ise; sevdiğimiz işi, sevdiğimiz insanlarla yapmanın en keyifli yolu. İsim babası; Yıldız Yelken’in eski başkanlarından Oğuz Kalaycıoğlu’dur.

Amacımız; sizi olağan hayatınızdan “yelkenle uzaklaştırmak”.

Bunun için “yelken ile eğlenceyi bir araya getirip, ne yelkenden ne de eğlenceden ödün veriyoruz” denebilir…

Tecrübeli olduğu kadar eğlenceli bir ekip, 2009’dan beri kusursuz etkinliklerle mutluluğunuz için çabalıyor.

2009’dan beri; Göcek, Marmaris,Yunan Adaları, Ibiza, Mallorca çıkışlı yelken festivalleri düzenliyoruz. Geçmiş etkinliklerden fotoğrafları ve videoları “Medya” sayfasından  inceleyebilirsiniz.

Lütfen Biz Kimiz sayfamızı inceleyin  

Daha önce hiç yelkenli bir yatta zaman geçirmemiş potansiyel katılımcılara konsepti kısaca anlatmaya çalışalım;

“bir tatil düşünün ki; odanız denizin üzerinde, balkonunuz dünyanın en güzel koylarına açılıyor.. Denize uzaktan bakmak yerine onun üzerinde hatta içerisindesin. Bir gün bir çam ormanının denizle buluştuğunoktadasın, diğer gün ise dünyanın sayılı partilerinden birine bir yatla katılmışsın. Gün içinde yelken yapıyorsun,rüzgara boyun eğmeyi ama aynı zamanda onu kontrol etmeyiöğreniyorsun… Ve tüm bunları; sizin gibi düşünen, sizinle ortak keyifleri yaşayan yüzlerce insanla paylaşıyorsun.

desek sizin için yeterli olur mu?

Ayrıntılı program SAIL BREAK IBIZA sayfasında incelenebilir…

Her ne kadar her güne özel bir program yapılsa da; genel bir günü canlandıralım; akşamki etkinliğin bitiş süresine göre sabah 10.00 gibi ekiplerin çoğu uyanmış oluyor. Bir koyda demirliysek teknelerin pek çoğu kahvaltılarını yapıyorlar. Eğer bir marina veya mekana bağlıysak kahvaltınızı kıyıdaki cafe veya restauranta da yapabiliyorsunuz.

Ekipler hazırlıklarını tamamladıktan sonra farklı bir koya doğru seyre başlıyoruz. Seyir sırasında bir şeyler yiyebiliyor veya uzanabiliyorsunuz. İsteyenler bu esnada yelkene ağırlık verebiliyor. Eğitim almak isteyenler  de profesyonel eğitmenler eşliğinde keyifle yelken yapıyor…

Birkaç saat sonra farklı bir koydasınız! Bazı ekipler yemek yerken bazıları yüzmeyi tercih ediyor. İsteyen ekipler karaya çıkarak yeni yerler keşfediyor. Öğleden sonra geleneksel “After Sail Party” ya sahilde ya da yatlarda başlıyor!

Keyif ve eğlenceyle geçen 1-2 saat sonra bazı ekipler karadaki etkinliklere yönlenirken diğerleri teknelerinde kalmayı ve eğlenceye teknelerde devam etmeyi tercih ediyorlar.

Ardından tekrar yelken seyri başlıyor! Tüm filo geceleyeceğimiz koya doğru harekete geçiyor. Keyifli bir yelken seyri sonrası ya teknede ya da bağlı olduğumuz koyun restaurantında harika bir manzara eşliğinde eşsiz akşam yemeği ile program devam ediyor.

Yemek sonrası party ve eğlenceler tabiki devam ediyor. Çeşitli yarışmalar, güzel müzik, DJ performanları sizi bekliyor…

Ayrıntılı program SAIL BREAK IBIZA sayfasında incelenebilir…

KATILIM

Kesinlikle sorun olmaz! Yelken tecrübesi olmayanlar merak etmesin; yelken tecrübesi aranmıyor! Katılımcıların da en az yarısı hiç yelken yapmamış oluyor! etkinliklerimize kaptanlı veya kaptansız olarak katılabilirsiniz. Kiraladığınız yatımıza bir kaptan tahsis edebiliriz ve o kaptan -eğer isterseniz- etkinlik boyunca size yelkenin ve denizciliğin esaslarını öğretebilir. Tabi eğer siz isterseniz.. Dilerseniz sadece tatilin keyfini de çıkartabilirsiniz.

*Etkinliğe katılmadan önce “biraz yelken tecrübem olsa iyi olur” derseniz Vira Yatçılık / Delphia Yachts SAILING ACADEMY’nin eğitim programlarına da katılabilirsiniz.

*Reşit olmayan katılımcılarımızın, ailelerinden reşit bir kişi ile katılması gerekmektedir.

“Özel Yat Kiralama” sisteminde; yelken tecrübeniz varsa siz de kaptan olabilirsiniz, eğer tecrübeniz yoksa veya sadece tatil yapmak istiyorsanız biz size kaptan tahsis edebiliriz.. “Kabin Kiralama / Bireysel Katılım” sisteminde ise teknenizde zaten profesyonel bir kaptan görev alıyor olacak.

SAIL BREAK Etkinlikleri’nde her katılımcı etkinlik alanına ulaşımını kendisi sağlamaktadır. Ulaşım fikirleri ve olası kampanyalar için yetkililerimiz sizi bilgilendirecektir.

Ibiza’ya Ulaşım

-Uçak-
Türkiye’den, Ibiza’ya doğrudan tarifeli uçuş bulunmamaktadır. İspanya’nın Barselona, Madrid veya Valencia şehirlerine ulaştıktan sonra bu noktalardan Ibiza (IBZ) Havalimanı’na pek çok havayolunun düzenli ve uygun bedelli uçuşları bulunmaktadır.

İspanya’dan Ibiza’ya ulaşım haricinde, pek çok Avrupa şehrinden Ibiza’ya uçuş bulunmaktadır. Türkiye’den sık uçuş olan şehirlere uçup, ardından Ibiza’ya aktarma yapmak daha uygun fiyatla uçmanızı sağlayabilir.

Skyscanner üzerinden İstanbul – Ibiza uçuşlarını -etkinlik tarihlerine göre- inceleyebilirsiniz.

-Feribot-
Uçak haricinde feribotla da Ibiza’ya ulaşabilrisiniz

Ibiza’ya aynı zamanda Barselona ve Valencia, deniz ulaşımı da bulunmaktadır. Barselona ve Valencia’dan Balearia ve Trasmediterranea feribotlarıyla geçişler, Barselona’dan yaklaşık 2,5 ile 6 saat arasında sürmektedir.

Ulaşım yardımı için lütfen bize ulaşın..

SAIL BREAK Etkinlikleri’nde en prestijli ve konforlu yatları kullanıyoruz. Filomuz 36 ft.’ten 54 ft’e kadar 3 – 5 kabinli çeşitli boylarda yatlardan oluşmaktadır. 

Filoda ki yatları öğrenmek için bize ulaşın

Elbette olabilirsiniz! Sadece güvenlik sebebiyle bilgi ve tecrübeniz Vira Yatçılık / Delphia Yachts Sailing Academy Eğitim Koordinatörlüğü tarafından onaylanmalı ve en az Amatör Denizci Belgesi sahibi olmalısınız.

Aslında tanımanıza da gerek yok

Ortak keyifleri yaşayan pek çok insanla beraber olacaksınız! Diğer katılımcıların da yarısından fazlası tek kişi ve kimseyi tanımıyor.

 

İki katılım şekli var. Birincisi “yat kiralama”. Arkadaş grupları, firmalar, üniversiteler veya aileler için uygun.

 

Diğeri sizi ilgilendiriyor 🙂 “Kabin kiralama” yönteminde iki kişilik kabini kiralayabileceğiniz gibi biz de sizi bir kabine yerleştirebiliriz.  

SAIL BREAK etkinliklerinde gün aşırı  marinada veya bir restaurantın açığında konaklama diğer günlerde ise dünyca ünlü koylarda tüm yatlar birbirine bağlı aborda bir şekilde gecelenmektedir. Dolayısıyla her akşam karaya çıkabilirsiniz.

Filodaki her yatta bir veya birden fazla banyo-tuvalet bulunmaktadır. Bazı kabinlerin ise özel banyosu mevcuttur. Etkinlik süresince yattaki duş ve tuvaletleri kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde; geceleme yaptığımız koylardaki restaurantlarda da duş/tuvalet  imkanı bulunmaktadır

“SAIL BREAK” etkinliklerine katılım ücreti ödendikten sonra her rota ve etkinlik –az da olsa- farklı ek masraflar çıkartabilir. Organizasyon; Bireysel Katılım ve Özel Yat Kiralama olarak temelde 2’ye ayrılmaktadır. Ek masraflar da elbette seçtiğiniz katılım şekline göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bireysel Katılım sistemi ile oluşturulan bir yatta ki olası ek masraflar şöyle sıralanabilir;

Ulaşım (uçuş / otobüs) bedeli. 

– Her katılımcı “Ortak Tekne Bütçesi” adı verilen ve o teknenin genel temizlik giderleri, katılımcıların su, içecek, ana yemek ve atıştırmalık gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kişi başı  50 € kaptan tarafından toplanacaktır. Özel ihtiyaçlarınız ve istekleriniz için dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

*Özel Yat Kiralama sistemi ile dahil olunan bir etkinlikle böyle bir bütçe yaratılmayacak olup siz kendi grubunuzla bir bütçe belirleyebilirsiniz.

Akşam yemekleri ve tekne için alınan içki ücretleri etkinlik bölgesine göre değişiklik göstermektedir. Ibiza’da akşam yemeğini teknede yemek yerine restaurantları tercih ederseniz ücretler içki hariç kişi başı 11-30 € arasında,  içki fiyatları ise günlük 11 – 31 € arasında değişmektedir.

Teknede oluşabilecek hasarlar. Uyarılmanıza rağmen bir hatanız veya önemsemeden neden olduğunuz bir hasar tedarikçi firma tarafından size faturalandırılabilir. Bu tür durumlar pek yaşanmasa da bozulan veya kırılan ürüne/parçaya göre maliyetler değişmektedir.

Küçük mümkünse katlanabilir bir spor çanta içerisinde gündüz yelken yapmanızı engellemeyecek, akşam partilerde sizi mutlu edecek kıyafetler getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıntılar için lütfen bize ulaşın…

Etkinlik 1 Haziran 2019 cumartesi saat 16.00’da Ibiza Sant Antony de Portmany’de başlayacak.

Etkinlik 8 Haziran 2019 cumartesi saat 09.00’da başladığı yer olan Ibiza Sant Antony de Portmany’de tamamlanacak.

Bitiş saatine göre dönüşünüzü organize edebilirsiniz.

NOT: Filo 7 Haziran akşam 19.00’da Marina’ya yanaşmış olacağı için isteyen katılımcılar dönüş uçuşlarını 7 Haziran akşamına da ayarlayabilirler.

Öncelikle zaman kaybetmeden ön kayıt formu doldurmanızı öneriyoruz. Duyuru ve kayıt dönemleri oldukça kısa sürüyor ve çok kısa bir sürede kontenjan doluyor. Rezervasyon için; yat kiralama sisteminde toplam bedelin %30’unu, bireysel katılım / kabin kiralama sisteminde ise toplam bedelin %50’sini yetkili kişi veya hesaba ulaştırmanız gerekiyor. Ardından katılım sözleşmesini imzalayacaksınız. Bu işlem tamamlandıktan sonra rezervasyonunuz tamamlanmış olacak.

Elbette gelebilirsiniz. Kendi arkadaşlarınızla özel bir yat kiralayabileceğiniz gibi,  daha düşük maliyetli olabilmesi için veya bir yatı doldurabilecek sayıya ulaşamazsanız “Bireysel Katılım / Kabin Kiralama”yı seçerek arkadaşlarınızla bir yata da dahil olabilirsiniz.

Olur, bu durumda “Kabin Kiralama / Bireysel Katılım” yerine “Özel Yat Kiralama”yı tercih etmelisiniz. İhtiyaç duyuyorsanız size kaptan ve hostes de tahsis edebiliriz.  

Kaptan seçmek maalesef mümkün değil ama tüm kaptanlarımızın muhteşem bir tatil geçirmenizi sağlayabileceğinden şüpheniz olmasın.